Fit Blog

Ofiste Ne Yenir? Düşük Kalorili Ofis Atıştırmalıkları

ofis yemeği

Ofiste sağlıklı beslenmek çok ta zor değil!Ofisteki stresli toplantılar ve uzun çalışma saatleri gibi bir çok faktör yeme düzenini olumsuz etkilemektedir. Bu nedenlerin yanı sıra oturarak çalışmak da metabolizmanın yavaşlamasına buna bağlı olarak kilo alımına neden olur.

 

 Masa başında içilen şekerli bardak bardak içilen kahveler ve çaylarda kilo almanın temel nedenlerindendir.Özellikle kadınlarda fazla içilen çay ve kahve demir eksikliğine neden olmaktadır.Ofiste özellikle çikolata,bisküvi,şeker gibi sağlıksız atıştırmalıklara yönelmek yerine taze ve kuru meyveler,salatalık,badem,ceviz,fındık gibi yağlı tohumlar tüketilmelidir.Günlük tatlı ihtiyacı ise meyvelerden karşılanmalıdır.Ofiste yenilen çok yağlı ve şekerli besinler vücuda yağ olarak geri döner bu nedenle ofiste bu tür abur cubur gıdalardan  uzak durulmalıdır.İşte ofiste tüketebiliceğiniz sağlıklı atıştırmalıklar;

·        3 adet kuru kayısı&1 fincan yağsız sütlü kahve:Kuru kayısı  günlük olarak tüketildiğinde sindirim sisteminin düzenli çalışmasına yardımcıdır.

·        10 adet badem veya 3 adet tam ceviz içi&1 fincan yeşil çay:Gün içerisinde en az 1 fincan yeşil çay tüketmenin metabolizmasıyı hızlandırıcı etkisi bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

·        Yarım paket kepekli diyet bisküvi veya 3 kaşık müsli&1 bardak yarım yağlı süt veya probiyotik yoğurt:Yoğurt bağırsaklarımıza dost bakterileri içerir.Bu nedenle günlük tüketimimizde mutlaka bulunması gereken bir besindir.

Ve tabiki her gün en az 2 lt su  tüketmeye özen gösteriyoruz.Biz eat&fit olarak ara öğün yapmanın öneminin farkındayız ve size sağlıklı atıştırmalıklar göndermeyi ihmal etmiyoruzJ

İşte  bu atıştırmalıkların kalori değerleri:

3 adet kuru kayısı (54 kcal)

1 su bardağı süt (114 kcal)

1 kutu sade probiyotik yoğurt (70 kcal)

1 avuç badem (179 kcal)

Yarım paket diyet bisküvi (65 kcal)birebirdir.

Organic Food

Eat & Fit beslenme paketleri kişiye özel olarak hazırlanır.

Eat&Fit sıkıcı ve lezzetsiz diyet yemeklerinden uzak, renkli ve keyifli menülerle hem göze hem damağa hitap eder. Diyette hiç bir besinin yasak olmadığına inanan ekibimiz, her gün yeni lezzetlerle en sağlıklı ve fit mutfak kültürünü sizlere ulaştırıyor.

Telefon

Kalite Standartlarımız

Gıda Tarım Bakanlığı
TSE
FDA
ISO
HACCP
WHO

İletişim

  E-Posta: bilgi@eatandfit.com.tr

  Tel: 0312 219 77 60

  Adres: Mustafa Kemal Mah. 2143. Sok. No:15/6 Yenimahalle/Ankara

Bizi Takip Edin

. .

 

Fit Blog