Fit Blog

Dukan Diyeti Hakkında Merak Edilenler: Sağlıklı Bir Beslenme Planımıdır?

Dukan diyeti

Günümüzde dukan diyeti gibi birçok popüler diyet kilo kontrolünü sağlamakta güçlük çeken ve kolay yöntemler arayan pek çok birey için vazgeçilemez hal almıştır.Peki birçok yerden duyduğun ve merak edip okuduğun dukan diyeti nedir?

Kilo kontrolünde her zaman belirttiğimiz gibi sağlıklı ve dengeli bir biçimde kilo kaybı sağlanmalıdır.Tek bir besin grubunu içeren ve temel enerji kaynağı olan karbonhidrattan fakir kısa sürede kilo kaybını sağlayan diyet programları besin ögeleri dağılımının dengesiz olması nedeni ile sağlıksız diyet planlarıdır.

Dukan diyetinin faz 1 ve faz 2 aşaması protein ağırlıklıdır.Bu dönemde vücut ihtiyaç duyduğu besin ögelerini dengesiz olarak alır .Bu nedenle sağlıklı bir uygulama kabul edilmemektedir.Bu aşamalardan sonra diyet programına karbonhidratın eklenmesi daha düzenli bir besin örüntüsünü sağlar.

Hızlı kilo kaybının sağlanmasının ardından gelen daha düzenli bir beslenme planı maalesef kaybedilen kiloların kalıcı olmasını sağlamaz.aynı zamanda dukan diyetinin belirli dönemlerde kişiye istediğini yeme özgürlüğünü vermesi sağlıklı beslenme ilkelerine tamamen aykırı bir uygulamadır.

Verimli kilo kaybını sağlamak için aşamalardan oluşan diyet programlarından ziyade protein,yağ ve karbonhidrat örüntüsü sağlık açısından düzenli olan,kişiyi aç hissettirmeyen ve tamamen kişiye özel beslenme programları yapılmalıdır.Eat&Fit beslenme paketlerimiz işte tam olarak böyle size olarak hazırlanarak kapınıza teslim ediliyor.

Organic Food

Eat & Fit beslenme paketleri kişiye özel olarak hazırlanır.

Eat&Fit sıkıcı ve lezzetsiz diyet yemeklerinden uzak, renkli ve keyifli menülerle hem göze hem damağa hitap eder. Diyette hiç bir besinin yasak olmadığına inanan ekibimiz, her gün yeni lezzetlerle en sağlıklı ve fit mutfak kültürünü sizlere ulaştırıyor.

Telefon

Kalite Standartlarımız

Gıda Tarım Bakanlığı
TSE
FDA
ISO
HACCP
WHO

İletişim

  E-Posta: bilgi@eatandfit.com.tr

  Tel: 0312 219 77 60

  Adres: Mustafa Kemal Mah. 2143. Sok. No:15/6 Yenimahalle/Ankara

Bizi Takip Edin

. .

 

Fit Blog