Fit Blog

Bu Besinler Harika!

harika besinler

Diyetinize bu besinleri ekleyin sizde hayatınızın değişmeye başladığını göreceksiniz.

Elma: İyi bir lif ve potasyum kaynağı olmasının yanı sıra aynı zamanda güçlü bir antioksidan özelliği gösterir.Günde 1 adet elma tüketmek kalp hastalıkları gibi kronik hastalıklara karşı koruyucudur.

Yaban Mersini: A ve C vitamini içeriği ile yüksek antioksidan özelliği gösterir.Alzheimer gibi hastalıkları önlediği bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

Brokoli: Bağışıklık sisteminin güçlendirir ve katarakt oluşumunu önler.Kansere karşı koruyucu özellik gösteren sebzelerden birisidir.

Sarımsak: Antioksidan ve antiviral(virüslere karşı koruyucu) özellik gösterir. C vitamini potasyum,çinko,fosfor,selenyum zenginidir.Sağlık açısından günlük 1-2 diş tüketilmesi önerilir.

Kivi: Antioksidan,C vitamininden zengin,potasyum,lif,folat dan zengindir.E vitamini içeriği yağlı tohumlar kadar yüksektir.C vitamini sayesinde bağışıklık sistemini güçlendirir.

Soğan: Sarımsak gibi soğanında yüksek kolesterol ve kan basıncını düşürdüğü bilimsel olarak kanıtlanmıştır.Yapılan çalışmalar soğan tüketiminin kalp hastalıkları riskini %20 oranında azaldığını göstermiştir.

Yarım yağlı yoğurt: İçerdiği probiyotik bakteriler ile kolon kanseri riskini azalttığı bilimsel olarak kanıtlanmıştır.İnflamatuar bağırsak hastalıkların oluşmasını önler.Sindirim sistemi sağlığını geliştirir.Ülserin ve mide kanserinin temel nedeni olan helikobakter pilori bakterisinin ortadan kaldırılmasına yardımcı olur.Ayrıca yoğurt süte göre daha iyi B grubu vitaminlerinin kaynağıdır.

Nar: Potasyum,C vitamini,polifenoller ve B6 vitamininden zengindir.Nar suyunun damar sertliğine karşı koruyucur.Güçlü bir antioksidandır.Kanser ve kalp-damar hastalıkları gibi kronik hastalıklara karşı koruyucudur.

 

Biz Eat&Fit olarak bu besinleri beslenmenize katarak örüntüsü size özel olarak ayarlanmış dengeli beslenme paketlerimizi kapınıza teslim ediyoruz.

Organic Food

Eat & Fit beslenme paketleri kişiye özel olarak hazırlanır.

Eat&Fit sıkıcı ve lezzetsiz diyet yemeklerinden uzak, renkli ve keyifli menülerle hem göze hem damağa hitap eder. Diyette hiç bir besinin yasak olmadığına inanan ekibimiz, her gün yeni lezzetlerle en sağlıklı ve fit mutfak kültürünü sizlere ulaştırıyor.

Telefon

Kalite Standartlarımız

Gıda Tarım Bakanlığı
TSE
FDA
ISO
HACCP
WHO

İletişim

  E-Posta: bilgi@eatandfit.com.tr

  Tel: 0312 219 77 60

  Adres: Mustafa Kemal Mah. 2143. Sok. No:15/6 Yenimahalle/Ankara

Bizi Takip Edin

. .

 

Fit Blog