Fit Blog

Zayıflama Çayları

harika besinler

Bugün de zayıflamada metabolizmayı hızlandırarak etkisi olduğu idda edilen bitki çayları hakkında genel bilgi verelim. Bitki çayları gerçekten zayıflatıyor mu?Zayıflamada mucizevi etkileri var mı? Diyetiniz de yer almalı mı? İşte hepsini bu yazımızda bulucaksınız.

 

Bu aralar gazetelerde ve  sosyal medyada bulunan ünlü kişilerin paylaşımında sıkça zayıflatan,detox yaptıran bitki çaylarını görüyoruz.Bitkisel zayıflama çayı olarak piyasada bulunan ürünlerin maalesef tamamında tamamen bitkisel ürünler bulunmuyor,çoğunun içeriğine çeşitli kimyasal maddeler ekleniyor.Bu nedenle bu ürünler aslında bilinenin ve merak edilenin aksine faydalı değil.Çünkü tek başına bitkisel içerik bulunduran ürünlerle hafta 2-3 kilo vermem mümkün değildir .Bitki çayları kişinin kilo kaybetmesine farklı şekillerde neden olabilmektedir.Örneğin,bazı bitki çayları ödem atılımını artırarak kişinin kilo verdiğine inanmasına neden olur.Bazı bitkisel çayları ise kişinin metabolizmasını hızlandırarak gün içinde yaktığı kalori miktarını arttırır.Yani sadece çay içerek kilo vermeniz değil diyet yemeklerinizin yanına ek destek olarak bitki çayı tüketmeniz sağlığınız açısından faydalı olucaktır.

Tabi her üründe olduğu gibi bitkisel ürünlerinde uygun dozda tüketilmesi gerekmektedir.Aksi takdirde çeşitli yan etkilerin görülmesi kaçınılmaz olucaktır.Örneğin kafein içeren bitki çayları uykusuzluk ve çarpıntıya neden olabilmektedir.Eğer bitki çayınızı dışarıdan satın alıyorsanız ise mutlaka aldığınız ürünün Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı olmasına ve içinde yer alan bitkilerin açık bir şekilde içindekiler bölümünde yazıyor olmasına dikkat edin.Herhangi bir sağlık probleminiz varsa ve düzenli olarak ilaç tüketiyorsanız bu çaylarını kullanmadan önce mutlaka doktorunuza veya diyetisyeninize danışın.

 

Tüm bu nedenlerden ötürü evet bitki çayları güvenilir firmalardan satın alınıp diyetin yanına ek destek olarak kullanırsa kişinin kilo yönetiminde etkin faydaları görülecektir.Biz Eat&Fit olarak bu konuda en güvenilir firmalar ile çalışarak diyet yemeklerinizin yanında kapınıza teslim ediyoruz.

Organic Food

Eat & Fit beslenme paketleri kişiye özel olarak hazırlanır.

Eat&Fit sıkıcı ve lezzetsiz diyet yemeklerinden uzak, renkli ve keyifli menülerle hem göze hem damağa hitap eder. Diyette hiç bir besinin yasak olmadığına inanan ekibimiz, her gün yeni lezzetlerle en sağlıklı ve fit mutfak kültürünü sizlere ulaştırıyor.

Telefon

Kalite Standartlarımız

Gıda Tarım Bakanlığı
TSE
FDA
ISO
HACCP
WHO

İletişim

  E-Posta: bilgi@eatandfit.com.tr

  Tel: 0312 219 77 60

  Adres: Mustafa Kemal Mah. 2143. Sok. No:15/6 Yenimahalle/Ankara

Bizi Takip Edin

. .

 

Fit Blog