Fit Blog

Ketojenik Diyet Nedir?

ketojenik diyet

Ketojenik diyetler aslında bilinenin aksine epilepsi gibi birtakım nörolojik hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır.

Ketojenik diyette kalınan karbonhidrat miktarı yağ ve proteine kıyasla daha düşüktür.Yaklaşık diyet ile alınan karbonhidrat miktarı 50 gr ın altındadır. Bunun sonucunda kanda keton cisimcikleri artar ve ketozis meydana gelir.Normal sağlıklı bir insanın vücudunda keton cisimlerinin miktarı oldukça düşüktür.Bu keton cisimciklerinin artması ileri vadede hastalık semptomlarının artmasına neden olur. Bu tip diyetler evet kısa sürede kilo verilmesini sağlar ancak besin ögesi örüntüsü açısından dengesiz olması nedeni ile çeşitli sağlık sorunlarına sebep olurlar bu nedenle şişmanlık tedavisinde kullanılması doğru değildir.

  Ketojenik diyet vitamin ve minerak açısından yetersiz bir diyettir. Bu diyetler uzun süre uygulandığı takdirde;

  • Sıvı elektrolik dengesizliği
  • Ürik asitin yükselmesi
  • Gut hastalığı
  • Yüksek kolesterol
  • Kalp ritim bozukluğu gelişebilir.

 

 Tüm bu nedenlerden ötürü ketojenik diyet herkesin uygulayabileceği bir diyet değildir.Tedavi amaçlı nörolojik hastalıkların tedavisinde kullanılması doğru bir yaklaşımdır.Zayıflama amacı ile kullanılması doğru değildir.Zayıflamada en doğru yaklaşım kişiye özel olarak planlanmış diyet menüleridir.Besin ögeleri yönünden dengeli size özel olarak yapılan diyet yemekler sizi hem yemek yapma derdinden kurtaracak hemde sağlıkla zayıflamanızı sağlayacaktır.

Organic Food

Eat & Fit beslenme paketleri kişiye özel olarak hazırlanır.

Eat&Fit sıkıcı ve lezzetsiz diyet yemeklerinden uzak, renkli ve keyifli menülerle hem göze hem damağa hitap eder. Diyette hiç bir besinin yasak olmadığına inanan ekibimiz, her gün yeni lezzetlerle en sağlıklı ve fit mutfak kültürünü sizlere ulaştırıyor.

Telefon

Kalite Standartlarımız

Gıda Tarım Bakanlığı
TSE
FDA
ISO
HACCP
WHO

İletişim

  E-Posta: bilgi@eatandfit.com.tr

  Tel: 0312 219 77 60

  Adres: Mustafa Kemal Mah. 2143. Sok. No:15/6 Yenimahalle/Ankara

Bizi Takip Edin

. .

 

Fit Blog