Fit Blog

Yeşilin Faydaları

Yesilin faydalari

Her şey mevsiminde en sağlıklı, mevsiminde en güzel... Bakla, semizotu, madımak ve ebegümecinin faydaları ve lezzeti ile blogumuzu yeşile adadık bu hafta efendim!

BAKLA Özellikle kırmızı et tüketmesi tavsiye edilmeyen kişiler tarafından protein açısından zengin olması bakımından bu açığın kapatılmasında etkili bir besin öğesidir. Bakla, kanser ile mücadele de etkili rol oynayan sebzeler arasında yer almaktadır. Kanser hücrelerinin oluşmasının önüne geçmekte ve kanser ile mücadele de bağışıklık sistemini güçlendirmektedir. Bakla çok zengin mineral ve bileşenlerin yanında A, B, C ve B2 vitaminleri açısından zengindir.

SEMİZOTU Semizotu, pek çok sebzeye göre daha yüksek oranda omega 3 yağ asidi ve antioksidan içerir. Semizotu sadece balık ve balık yağında bulunan omega 3 yağ asidi olan EPA (eicosapentaenoic acid) içerir.

MADIMAK Antioksidan özelliği olan ve bitkisel bir antibiyotiktir. Kan şekerini düşürücü özelliği ile şeker hastalarına iyi gelir. Madımağın doğranmış ve kurutulmuş yumrusundan hazırlanan çayın, karın ağrısının giderilmesinde, ishal ve iltihaplara karşı etkilidir.

EBEGÜMECİ Ebegümecinin özellikle üst solunum yolları enfeksiyonları için faydalıdır.Aynı zamanda astım ve bronşit gibi hastalıklara iyi geldiği ve astım ataklarını geciktirici özelliği bulunmaktadır.Göğüs yumuşatan, balgam söktüren ve öksürüğe iyi gelen ebegümeci, solunum yolları rahatsızlıkları için birebirdir.

Organic Food

Eat & Fit beslenme paketleri kişiye özel olarak hazırlanır.

Eat&Fit sıkıcı ve lezzetsiz diyet yemeklerinden uzak, renkli ve keyifli menülerle hem göze hem damağa hitap eder. Diyette hiç bir besinin yasak olmadığına inanan ekibimiz, her gün yeni lezzetlerle en sağlıklı ve fit mutfak kültürünü sizlere ulaştırıyor.

Telefon

Kalite Standartlarımız

Gıda Tarım Bakanlığı
TSE
FDA
ISO
HACCP
WHO

İletişim

  E-Posta: bilgi@eatandfit.com.tr

  Tel: 0312 219 77 60

  Adres: Mustafa Kemal Mah. 2143. Sok. No:15/6 Yenimahalle/Ankara

Bizi Takip Edin

. .

 

Fit Blog